fbpx

Sain uu! Tai tavo vasaros nuotykis Mongolijoje! 😉

Mongolija: Laukia neįtikėtinas nuotykis, kurio metu džipais (vairuosime patys!) aplakstysime nuo sostinės Ulan Bator iki didžiųjų Gobi dykumos smėlynų pietuose. Nuo gigantiškos Čingischano statulos iki vidurio Mongolijos nacionaliniuose parkuose esančių krioklių, vienuolynų. Kartu su Naadam festivalio dvasia trauksime nuo sostinės iki kaimo užkampių. Visi švenčia, švęsim ir mes, tik po visą Mongoliją! 2019 metais buvo labai įdomus nuotykis lankantis pirmą kartą. Dabar žinome jau gerokai daugiau, tai bus dar geriau! Atrinkome, apuostėme, paragavome, susipažinome – dabar Jums aprodysime :). Bet iškart perspėjame – ten bus ir daug improvizacijos, nes tik taip galima pažinti naujas vietas, išgyventi naujų patirčių!

Nuotykio data ir kaina:

2024 | LIEPOS 10-21

3200 € + skrydis nuo 950 € jei iš Lt ir kylate. Bet atskrenda iš viso pasaulio pas mus nuotykiautojai dažnai. 

Nuotykių Fabriko kelionės prasideda ir baigiasi tik konkrečioje šalyje.

Planas

 • Didžiausia subtropinė Gobio dykuma. Ji labai įvairi: nuo oranžinio kopų smėlio, uolėtių regionų iki beribių stepių. O palei pagrindines Goby dykumos kopas vingiuoja upės, žaliose pievose ganosi kupranugariai. Tai mums, po Atakamos, Sacharos ir Arabijos dykumų galva pirma kart sprogo iš nuostabos KAIP GI TAIP, dykuma ir upės, žaluma vienoje vietoje :D.
 • Gigantiška Čingischano statula. Ir mes įlipsime  į tos statulos arklio galvą! Ji auktesnė net už Jėzaus statulą Rio! O jau kokios legendos apie Mongolų imperiją ir jos valdovą laukia mūsų ;).
 • Į UNESCO paveldą įtrauktas Naadam festivalis. Kaip patirtis parodė, nėra lengva rasti jo vykimo vietas atokesniuose regionuose, bet mes pasistengsime ;). Čia toks vietinis, bet po visą svietą išsidėstęs kultūrinis renginys, kuriame svarbiausią vaidmenį atlieka jojikai, arkliai, lankininkai ir imtynininkai.
 • Sostinė Ulan Bator. Mongolija ir yra viena rečiausiai apgyvendintų pasaulio šalių ir bent trečdalis gyventojų yra klajokliai, besikeliantys iš vietos į vietą pernešdami visą savo mantą, jurtas ir ieškodami geresnių ganymo plotų. O sostinėje gyvena 1,3 mln. gyventojų, t.y. apie pusę visos šalies populiacijos. Ir
 • Budistų vienuolynai ir vienuoliai.
 • Šamanų ritualų pažinimas.
 • Medžiokliniai ereliai.
 • Gyvenimas paprastose ir prabangiose jurtose. Taip pat, palapinėse ir, žinoma, viešbučiuose.
 • Kvapą gniaužiantys saulėlydžiai ir vaivorykščių jūra. Neveltui Mongolija vadinama dangaus ir vaivorykšių šalimi.
 • Dvikupriai kupranugariai. Kažkas panašaus į mūsų logo, tik gyvi :).
 • Klajoklių maistas, ne visada vietinis, kartais ir mūsų pačių gamintas, tai ar jis bus laukinis, ar klajoklių, ar lietuvaičių suneštinis, čia jau pagal situaciją.
 • Visureigiais kirsim upes, slėnius, kalnus.
 • Lėksim kartu su laukiniais arkliais. Na, nevisai laukiniais. Jei paklaustumėte vietinio, tai jis sakytų: “Čia mano. Viso aš turiu šimtą arklių. Tik jie visi laisvi.” O klausimo apie tai, kam jam tiek arklių geriau iš vis neužduot, nes liksite nesuprastas. Mongolai arklių neparduoda, jie juos tiesiog laiko 🙂
 • Laukia daug laisvės ir nutrūktgalviškų nuotykių, nes gyventojų Mongolija turi ne per daugiausiai, o ploto nuotykiams daugiau nei reikia, tad paleidžiam savo kupranugarius ir lekiam gaudyt naujų patirčių ir įspūdžių!

ĮSKAIČIUOTA

Transportas 4×4, vairuojame patys, kuras, 2-3 nakvynės viešbučiuose Ulan Batore, 3-4 nakvynės geruose (jurtose), bus ir labai komfortiškų, dvi nakvynės palapinėse (visa campinimo įranga bus parūpinta). Ekskursijos ir bilietai į nacionalinius parkus, gidai sostinės pažintinio turo metu ir vienuolyne pas budistus. Nepakartojamos gyvenimo patirtys, smagi atmosfera, kūrybiškumas, nutrūktgalviškumas, netikėtumai, ekspromtas, savo komforto zonos peržengimas ir augimas. Transportas, nakvynės.

NEĮSKAIČIUOTA

Skrydis, pietūs ir vakarienės.

Kaip ten sako: “Live your dreams, don’t dream your life” arba trumpiau: varom nuotykiaut!

SVARBU!
KAS GALI KELIAUTI? 

Nuotykių fabrikas laukia openminded ir easy going nuotykiautojų! Į kolektyvą nepriimam užsiraukėlių ir bambeklių. O jei netyčia įsimaišo, kas ypatingai retai pasitaiko, tai dažniausiai pats po kelių dienų išsineria iš savo senų rūbų ir paprašo jį nufotkint nuogą.  O jei jau ypatingai priešinasi bambėjimo išvarymui – paliekam šalikelėj ir tiek žinių, tegu tranzuoja į oro uostą. Kaip begalvotum, tai, irgi, nuotykis.

Tai, kaip supratot, tinka norintiems pabėgt nuo civilizacijos. Tinka kūrybiškoms ar crazy nuotykiaujančioms asmenybėms! Tinka ir antroms, ir trečioms pusėms. Žodžiu, tinka tiems, kurie tiesiog nenori/bijo patys planuotis kažkiek rizikingo nuotykio, o įprastos agentūros nepasiūlo ko nors daugiau nei pasakojimo apie nuotykius ir įžymybes. Taigi, užteks klausytis kitų, patirk savus nuotykius!

P.S. Tik dar kartą primenam, kad tai bus Jūsų gyvenimo nuotykis!

Iki pasimatymo!

Kiti nuotykiai: